..NE DERSİNİZ?..

PAYLAŞMAYI VE PAYLAŞMAMI ARZU ETTİĞİNİZ TASARIMLAR,GÖRSELLER, EV OFİS BAHÇE YANİ DEKORASYONA VE YA YAPTIĞINIZ İŞLERİNİZLE İŞ YERLERİNİZLE İLGİLİ WEB ADRESLERİNİZİ DAİR NE VARSA PAYLAŞABİLİRSİNİZ BLOGDA YERİNİZ HER ZAMAN VAR!..

BİR MAİLLE ULAŞABİLİRSİNİZ..
kiymetbozkurt@gmail.com

24 Kasım 2007 Cumartesi

...MUSTAFA AYAZ...

MUSTAFA AYAZ 1938 TRABZON
Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümünden 1963 yılında mezun oldu. 1966’da aynı kurumda asistan olarak çalışmaya başladı. 1985-87 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görev yaptı ve oradan emekli oldu. 1987 yılında profesör olan sanatçı aynı yıl Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde göreve başladı. 1988’de bu görevinden de ayrılan sanatçı Ankara’da serbest çalışmaktadır. Şimdiye dek yirmi sekiz kişisel sergi açtı. Yurtdışında pek çok ülkede karma sergi ve bienallere katılan sanatçının üç yüzden fazla yapıtı yabancı ülke koleksiyonlarında, iki bine yakını da yerli koleksiyonlarda bulunmaktadır. Çeşitli yarışmalarda on iki ödül kazanan sanatçı 1971’de TRT Sanat Ödülünü ve 41. Devlet Resim ve Heykel Sergisinde Başarı Ödülünü almıştır.

4 yorum:

Deniz dedi ki...

Mustafa Ayaz'ı çok sevdiğim bir büyüğümün evindeki tablolarından tanıdım. Bir kez de karma sergide tablolarını görmüştüm. Mustafa Ayaz her (hemen hemen her)tablosuna kendisini de çizer. İmzasını gördüğüm her tablosunda (imza olmadan da anlayabilirim elbette:)), sanatçının siluetini aramak ve bulmak benim için eğlenceli bir oyundur. Bazılarında çok belirgindir, bazılarında karalama gibi... Alttaki tabloda sağ üzt köşede, elinde kemanı ile bir kolunu dayamış koltuğa, viyolensel çalan hanım kızımızı izliyor. Üstteki tabloda da siz bulun efendim :))

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

HEP ÇOK SEVMİŞİMDİR AYAZ'IN KADINLARINI.. AYAZ'IN KADINLARI BİRDE HEP DOLGUN VE CAPCANLIDIR..
ESKİDEN GIRGIR DA BİR KARİKATÜRİST VARDI HANİ HEP ÇİZİMLERİNE KENDİNİDE SIKIŞTIRAN ADI NEYDİ ABDÜL LÜ BİŞEYDİ SANIRIM..
ALT RESİMDE GÖRDÜMDE YUKARIDAKİ RESİMDE GÖREMEDİM DENİZ..

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

gerçekten çok güzel resimler çalışmış ressamımız ...
evet senin hatırlatmanla alttakini gördüm ancak yukarıdaki resimde ben de göremiyorum,işte bu göz farkı ,Deniz bakışı farkı...

YAŞAMDAN SIZAN...KIYMET dedi ki...

PERİLİKÖŞK;
GERÇEKTEN ÇOK GÜZELLER VE SAHIP OLMAK İSTIYORUM BİR AYAZ RESMİNE..