..NE DERSİNİZ?..

PAYLAŞMAYI VE PAYLAŞMAMI ARZU ETTİĞİNİZ TASARIMLAR,GÖRSELLER, EV OFİS BAHÇE YANİ DEKORASYONA VE YA YAPTIĞINIZ İŞLERİNİZLE İŞ YERLERİNİZLE İLGİLİ WEB ADRESLERİNİZİ DAİR NE VARSA PAYLAŞABİLİRSİNİZ BLOGDA YERİNİZ HER ZAMAN VAR!..

BİR MAİLLE ULAŞABİLİRSİNİZ..
kiymetbozkurt@gmail.com

24 Nisan 2009 Cuma

..GENÇ,ÇOCUK VE BEBEK ODALARI..

Kız, erkek, genç ya da bebek odaları hep renkli hep huzurlu..Pembeler uçuk maviler su yeşilleri sarıların tonları ama illaki dokusu ahşap...süslü, oyuncaklı, materyalli ve bol kitaplı olmalı..işlevsel, oyun oynamaya alanın bırakıldığı çocuğun kendisine ait her şeyiyle onun sorumluluğunda olan bir alan yaratmalı..sorumluluk ve düzen kendi dünyasını kurma becerileri çocuğun bu mekanda yeşerdiğini unutmamak gerek..
bol kapaklı kutular çocuğun dağınıklığı toparlama, biriktirme, ayırt etme seçme gelişimine yararlı olur..
Mutlaka her çocuğa koleksiyon yapma becerisi edindirmeli..zira kıymet verme, saklama,değer kavramını öğrenmesi, paylaşma ve önemse gibi becerileri için bulunmaz fırsattır..
Bir bitki yetiştirip sorumluluğu verilmeli..(ya da bir canlı olabilir)Bitkinin büyümesi, gelişmesi, farklılıklarını gözetmesi için çok iyi bir fırsattır..
Her çocuk sorumluluk duygusu ile büyümelidir..Yaşamını kolaylaştıran biret olma yolunda önemli adımlardır..Sunulan imkanlar sadece onun için satın alınacak ürünlerle sınırlı kalmamalıdır..

Hiç yorum yok: